Product Details:
| Brush Size | 20 inch |
| Bristle Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brush Length | Fiber Brushes |
| Bristle Length | 5 inch |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Weight | Fiber Brushes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brush Size | CUSTOMISED |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | WHITE & BLACK |
| Bristle Length | CUSTOMISED |
| Brand | JSST |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Plastic |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Shape | Round |
| Is It Customised | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Nylon wire , Brass wire, SS wire, Metal wire, etc.... |
Product Details:
| Brush Size | 20 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Bristle Material | Nylon |
| Color | Black |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Nylon wire , Abrasive wire, Brass wire, SS wire, Metal wire, etc.... |
Specifications:
Size: 10 mm to 4m
Color: Black, White, Yellow, Green etc
"Price may vary based on customization. Please contact us for a tailored quotation."
We are a unique entity in the industry, actively committed to offering an optimum quality. Our offered services have gained wide appreciation from our precious clients for their varied associated attributes like promptness, flawlessness and perfect execution. Services, offered by us are performed using the best grade tools and modern technology. Our experts examine all the parameters associated to these services and execute them in an excellent manner. Further, clients can avail this service from us at nominal price.
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brush Size | <10 inch |
| Color | White |
| Size | 200mm |
| Bristle Length | <1 inch |
| Bristle Stiffness | Hard |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brush Length | As per requirement |
| Size | 1 inch to 10 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment | Advance |
Product Details:
| Handle Material | Stainless Steel |
| Brand | BRUSH HUB |
| I Deal In | New Only |
| Is It Customised | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Brand | Brush Hub |
| Size | 250mm |
| Color | Black |
Product Details:
| Product Type | Industrial Brush |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Is It Customised | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Product Type | Industrial Brush |
| Handle Material | Plastic |
| Size | Road Cleaning Brush |
| Bristle Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Size | Medium |
| Usage/Application | Hospital |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | pharma companies |
| Color | White |
| Brand | Brush Hub |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Shape | CYLINDRICAL |
| Bristle Material | Steel |
| Brush Length | 20 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Length | 10 mm |
| Bristle Material | BRASS |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Backing Strip Material | Mild Steel |
| Shape | STRIP |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bristle Material | ABRASIVE |
| Usage/Application | Deburring |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Color | GREY |
| Shape | ROUND |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Bristle Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Finishing |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Color | All type color |
| Size | 50 ,100,150,200,250,300,450,500,600,700......2000 |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment | Advance |
Product Details:
| Usage/Application | Cleaning |
| Brand | BRUSH HUB |
| Size | As per requirement |
| Color | all |
| Country of Origin | Made in India |