road sweeper machines
Leading Manufacturer of road sweeper machine, road sweeping machine and tractor mounted road sweeping machine from Ahmedabad.
Approx. Price: Rs 35,00,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Power Source | Diesel |
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Truck-Mounted |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | JSST |
| Type of Road Sweeping Machine | Truck Sweeper |
| Country of Origin | Made in India |
We are providing Road Sweeper Machine.
"Price may vary based on customization. Please contact us for a tailored quotation."
Approx. Price: Rs 2,00,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Dust Hopper Capacity | 100 L |
| Fuel Type | Diesel |
| Type | Truck-Mounted |
| Sweeping Mechanism | Broom |
| Brand | Jay Shree Shaktima Textile |
| Type Includes | Cleaning |
"Price may vary based on customization. Please contact us for a tailored quotation."For catering the variegated needs of our clients, we are deeply engrossed in offering a qualitative . The offered service is performed by our experienced professionals using the qualitative tools and advanced techniques. The provided service is executed in the best possible manner within the stipulated time-frame. This service is highly demanded by our valuable clients owing to its cost-effectiveness and promptness features. Furthermore, the offered service can be availed by our precious clients at most reasonable price.
Tractor Mounted Road Sweeping Machine
Approx. Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roller Working Width | 500 mm |
| Max. Brush Speed | 3 Km/h |
| Dust Hopper Capacity | 200 L |
| Power Source | Diesel |
| Noise Level | Less than 60 dB |
| Weight | 450 kg |
"Price may vary based on customization. Please contact us for a tailored quotation."
For catering the variegated needs of our clients, we are deeply engrossed in offering a qualitative . The offered service is performed by our experienced professionals using the qualitative tools and advanced techniques. The provided service is executed in the best possible manner within the stipulated time-frame. This service is highly demanded by our valuable clients owing to its cost-effectiveness and promptness features. Furthermore, the offered service can be availed by our precious clients at most reasonable price.