Main Sweeping Brush
Get Best Quote
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Unit |
| Brush Size | 8 Inch |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Type | Cylindrical Brush |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Brand | Brush Hub |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brush Size | 6 Inch |
| Brush Type | Cylindrical Brush |
| Color | Black |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Bristle Material | Nylon |
| Brand | JSST |
| Usage/Application | Cleaning |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Handle Material | Stainless Steel |
| Product Type | Round Brush |
| Material | Aluminum |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Bristle Color | Yellow And Blue |
| Bristle Stiffness | Soft |
| Shape | Round |
| Brand | JSST |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bristle Material | PVC |
| Usage/Application | Cleaning |
| Size | 200mm |
| Bristle Stiffness | Soft |
| Shape | Round |
| Brand | JSST |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Brand | JSST |
Specifications:
Size: 10 mm to 4m
Color: Black, White, Yellow, Green etc.
"Price may vary based on customization. Please contact us for a tailored quotation."
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Base Material | Plastic |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | JSST |
Additional Information:
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Brand | JSST |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 20 inch |
| Bristle Length | 10inch |
| Brush Length | 40 inch |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon, Stainless Steel, Polypropylene, Brass, Carbon Steel |
| Bristle Stiffness | Medium, Hard, Soft |
| Application | Deburring, Grinding, Surface Preparation, Finishing, Polishing |
| Bristle Length (in inch) | 2- 3 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Size | 15mm |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Bristle Color | Yellow |
| Brush Type | Handle Brush |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Brush Size (in inch) | 25inch |
| Bristle Length (in inch) | 3inch |
Additional Information:
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Bristle Color | Blue |
| Brush Type | Handle Brush |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Brush Size | 15 inch |
| Bristle Material | Nylon |
| Color | Grey |
| Size | 250 mm |
| Bristle Color | Red And Yellow |
| Bristle Stiffness | Soft |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Color | Blue |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Unit |
| Usage/Application | Cleaning |
| Base Material | SS |
| Bristle Material | Polypropylene |
| Brush Size (in inch) | 12inch |
| Color | Yellow And Silver |
| Brush Size | 16 - 20 inch |
| Bristle Stiffness | Medium |
Specifications:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Base Material | SS |
| Brush Size | 11 - 15 inch |
| Bristle Length | 1 - 2 inch |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Brass Hub |
Additional Information:
Product Details:
| Product Type | Industrial Brush |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Color | Orange |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
| Brush Size (in inch) | 10inch |
| Bristle Length (in inch) | 3inch |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Bristle Material | PVC |
| Brand | JSST |
| Size | 200mm |
| Bristle Color | Grey |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Specifications:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Unit |
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Size | 15mm |
| Color | White |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Bristle Material | Nylon |
| Size | 250 mm |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | JSST |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Finishing |
| Brush Type | Wheel Brush |
| Bristle Stiffness | Medium |
| Brand | JSST |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
| Bristle Color | Black |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Usage/Application | Cleaning |
| Color | Yellow,white, rad and mane more |
| Size | 350 mm to 2 miter |
| Shape | Round |
| Size/Dimension | As per requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Usage/Application | Finishing |
| Bristle Material | Nylon |
| Brush Size | 11 - 15 inch |
| Bristle Length | 1 - 2 inch |
| Brush Type | Roll |
| Bristle Stiffness | Medium |
Product Details:
| Bristle Material | Nylon |
| Usage/Application | Cleaning |
| Bristle Stiffness | Hard |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |